Timişoara Victor Babeş Tıp ve Eczacılık Üniversitesi


            Timişoara Victor Babeş Tıp ve Eczacılık Üniversitesi 1944 yılında Romanya da kurulmuş olan prestijli bir üniversitedir. Bu üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin birden çok dilde akademik eğitim alabilme şansları bulunmaktadır. Fransızca, Romence ve İngilizce eğitim verilen üniversite de 12 hastane ve 5 çok fonksiyonlu eğitim binasında akademik eğitim alarak kendinizi geliştirme imkânınız bulunmaktadır. Üniversite kurulduğundan beri 25.000 öğrenciyi mezun eden üniversite de tıp fakültesi, eczacılık ve diş hekimliği fakülteleri bulunmaktadır.


           
Timişoara Victor Babeş Tıp ve Eczacılık Üniversitesi tercihi yapmanız durumunda nerede kalacağım diye düşünmenize gerek yoktur; çünkü kayıtlı öğrenci kapasitesinde kalacak yer temini yapılan yurtlar üniversite tarafından temin edilmiştir. Üniversitemiz birçok alanda ilkeleri gerçekleştiren gözde bir üniversite konumundadır.

İlk böbrek nakli, ilk plastik cerrahi ve ilk in- vitro döllenmesini gerçekleştiren üniversitemiz bu işlemleri gerçekleştirdiği içinde tercih edilebilirliği her geçen gün artmaktadır. Üniversitemiz kaliteli eğitim vermenin yanı sıra yeni keşif ve bilimsel araştırmalarına her daim devam eden bir üniversite konumundadır.

            Timişoara Victor Babeş Tıp ve Eczacılık Üniversitesi akademik eğitim alanında tercihiniz olacaksa öncelikle dil seçimini yapmanız önerilmektedir. Ona göre eğitim harçlarını ödemeniz gerekmektedir. Tıp ve Diş hekimliği İngilizce olarak akademik eğitim tercihi yapacaksanız 3200 Euro’luk bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Romence bölümler arasında tıp, eczacılık, diş hekimliği, hemşirelik, tıbbi kinezoterapi ve diyetisyenlik seçimlerinizde de 3200 Euro’luk eğitim öğretim ödeneği ödemesini yapmanız gerekmektedir.