Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi

            Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi Romanya’da kurulmuş bir üniversitedir. Bu üniversite kapsamında 9 fakülte bulunmaktadır. Bu fakülteler ilahiyat fakültesi, hukuk fakültesi, edebiyat ve sanat fakültesi, sosyal ve beşeri bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, bilimler fakültesi, tıp fakültesi, tarım bilimleri, gıda, sanayi ve çevre koruma fakültesi ve iktisat fakültesi olarak bilinmektedir. Akademik kariyerlerini bu üniversitede tamamlamak isteyenler bu bölümlerden herhangi birini seçerek geleceklerine istedikleri şekilde yön verebilmektedirler.

            Sibiu Lucian Blaga Üniversitesi iş gücü piyasasındaki rekabetçi ortamda sesinizi duyurabilmeni açısından size yardımcı olmaktadır. İş konusunda kariyerinize yön verecek bilgi açıklıklarınızı kapatmanızda gerekli olan danışmanlık ve yönlendirme çalışmalarınızı gerçekleştirirken size kariyer yönlendirme biriminden danışma temin etmektedir. Bu üniversitede akademik kariyerinizi olumlu etkileyecek olan birtakım projeler üzerinde çalışmanız açısından size yol gösterilmektedir. Eğitim yoluyla bölgesel kalkınma esnek ve aç projesi hayata geçirilen projeler arasında yer almaktadır.

            Sibiu Lucian Blaga Üniversitesinde okumayı tercih edenler için öğrenci organizasyonları oluşturularak daha kaliteli öğrenme ortamlarına zemin hazırlanmaktadır. Bu üniversiteyi tercih edenlerin nerede kalacağım diye düşünmesine gerek kalmamaktadır; çünkü üniversite bünyesinde son derece modern şartlarda yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca yemek yemeniz açısından yemekhaneler de bulunmaktadır. Her sene birtakım tadilatlardan geçirilen binalardaki hasarlar her zaman giderilmektedir. Bu üniversite de doktora eğitimi almak istiyorsanız ekonomik bilimler, hukuk, tıp, mühendislik ve teoloji alanlarında başvurular yapmanız önerilmektedir.