Piteşti Üniversitesi


Piteşti Üniversitesi 18.000 öğrenci, 11 fakülte ve 800 akademik öğretim elemanı ile Romanya’nın Bükreş Kentine 110 Km Mesafe uzaklığında Piteşti Şehrindedir. Bir devlet üniversitesi olan, Pitesti Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa İşbirliği Dairesi (IRECD) tarafından onaylıdır.  Prestijli ve saygın üniversiteler arasında yer almaktadır. Eğitim kalitesi ve öğrencilere sunduğu kariyer imkânları sayesinde adından fazlasıyla söz ettirmeyi başarmıştır. Öğrencileri için vergi-ücretsiz kurslar, basılı ve web sitesi tabanlı bilgilendirici bültenler, AKTS sistemi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen programlara erişim sağlamaktadır.

Piteşti Üniversitesi, dinamik, modern ve esnek, genç bir kurumdur. Romanya’da geniş eğitim alanı ile gençleri dünyanın diğer bölgelerinde hazırlayan  Pitesti Üniversitesi’nin öncelikleri; giderek kalabalıklaşan Romanya ve Avrupa'da işgücü piyasasında iyi bir yer işgal ederek, eğitim alanındaki uzmanlarıyla bilimsel araştırmalarının performansını geliştirmektir.

Piteşti Üniversitesi bünyesinde; Mekanik ve Teknoloji Fakültesi, Fen Fakültesi, Beden Eğitimi Ve Spor Fakültesi, İktisat Fakültesi, Elektronik iletişim ve Bilgisayar Fakültesi, Sanat Okulları Fakültesi, Matematik ve Bilim Fakültesi, Hukuk ve İdari Bilimler Fakültesi bulunmaktadır.

Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi olmak üzere 11 Fakülte ile öğrencilerine en iyi eğitimi vermeyi kendine ilke edinmiştir. Bünyesinde çok sayıda yerli ve yabancı profesörler, akademisyenler bulunmaktadır. Bölümlerin her birinde uzman kadrolar tarafından eğitim verilmekte, hem öğretim üyeleri hem de öğrenciler açısından değişim programları uygulanmaktadır.

Avrupa standartlarındaki eğitimi, gerek yurt dışından gelen öğrencilere verilen eğitim, gerekse yurt dışına gönderilen öğrencilerin başarıları göz önüne alındığında neden tercih edilen bir üniversite olduğunun en açık ispatı olmaktadır.