Timişoara Banat Ziraat Bilimleri ve Veterinerlik Üniversitesi

Timişoara Banat Ziraat Bilimleri ve Veterinerlik Üniversitesi Romanya da kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Veterinerlik fakültesi ve ziraat bilimleri Romanya yaşam bilimleri konusunda uzmanlaşmış bir üniversite konumundadır.

Eski tarım enstitüsü Timişoara Politeknik Üniversitesi royal kararnamesi ile 1945 yılında kurulmuştur. Paun Otiman üniversitenin ilk rektörüdür. Paul Pirsan 28 Şubat 2012 yılında seçilen Ziraat Fakültesi dekanıdır. 1945 yılında kurulmuş olan bu üniversite 6156 öğrenciye sahiptir.

            Timişoara Banat Ziraat Bilimleri ve Veterinerlik Üniversitesi her zaman kolay yaşam koşullarında akademik eğitim alabilmeniz ve akademik kariyerinizi üstün bilgi birikimine sahip öğretim elemanları sayesinde almanız için hizmet vermektedir.

 

Akademik eğitimin daha verimli olabilmesi amacıyla bilimsel araştırma laboratuarları, mikro üretim faaliyeti özellikleri, sosyal yapılar (kantin, öğrenci pansiyonları) ve spor dinlenme alanlarından yararlanılmaktadır. Üniversitenin binaları Avrupa binalar kompleksine uygun olarak dizayn edilmiştir.

            Timişoara Banat Ziraat Bilimleri ve Veterinerlik Üniversitesi içerisinde yer alan eğitim tesisleri, pansiyonlar, kantin gibi yapılar modern Avrupa yapısına uygun binalar haline getirilerek üniversitenin geliştirilmesi ve tercih edilebilirliğinin artmasına katkı sağlamaktadır. 2004 yılında inşa edilmiş olan eğitim tesisleri binasının üniversite kampüsüne eklenmiş olması ile üniversitenin eğitim yelpazesi genişlemiştir. Yüksek kapasiteli uzmanlarla donatılmış üniversite elemanları çağdaş seviyeye ulaşabilmek amacıyla akademik eğitim görenlerin en iyi teknolojilerden yararlanalar bilimsel projelere adım atmasına ve bilimsel projeleri araştırmasına öncülük etmektedir. Üniversite kapsamında yer alan danışmanlık hizmetinden yararlanarak her türlü konuda yardım alabilme imkânınızın da olması kaçırılmayacak fırsatlar arasında yer almaktadır.