Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi

http://www.unarte.org/res/fotoscoalabig.gif
Ulusal bir üne sahip olan, Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi Theodor Aman Ve Gheorghe Tattarescu tarafından 1859 yılında kuruluş için tekliflerini sunup Üniversitenin kurulması için ilk adımı atmışlardır. 1864 Yılında kurulan, Alanında benzersiz öğrenim kuruluşu olan Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi geleceğin sanatçılarına uygun eğitim olanağı sağlamaktadır. .
http://3.bp.blogspot.com/-tbKSdo9Xdcc/Tyb_f9RRfqI/AAAAAAAACz0/qZXEtAaLlTI/s1600/12.JPG
Bükreş şehrinde bulunan üniversite modern bir eğitim anlayışına ve akademik olarak da geniş bir kadrosu vardır. Geniş bir eğitim alanına sahip olmasının yanı sıra birçok laboratuar ve dersliğe de sahiptir.
Bilimsel çalışmaları, sanatsal faaliyetleri ve sahip olduğu teknolojileri kullanarak çağdaş bir üniversite olan Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi, yurt dışından da birçok öğrencinin tercih ettiği bir öğrenim kalitesini sağlamaktadır.
http://rrasfatcultural.files.wordpress.com/2013/03/la-traviata_opera-nationala-bucuresti.jpg?w=416&h=295
Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi, 1998 yılında Avrupa Kredi Transfer Sistemini geçişini resmi olarak tanıtmış,1997 Yılında imzalanan Avrupa Antlaşması ile Diplomaların tanınması süreci başlatılmıştır. Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi, Eğitim ve Araştırma programlarına dikkat çekerek, yurt içinde ve yurt dışında diğer üniversitelerin benzer bölümleri ile işbirliği anlaşmalarını koordineli olarak kolaylaştırmıştır.
http://1.bp.blogspot.com/-jP9L_fKtuiU/TeMS_nhES4I/AAAAAAAADTU/6_Rpe6-CoJ4/s1600/30+mai+095.jpg

Resimden Heykel’e, Grafik Tasarım‘dan Seramik ve Cam’a kadar pek çok fakülteyi bünyesinde bulunduran Bükreş Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin 12 Bölümü bulunmaktadır.4 yıllık eğitim veren Üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilere, profesyonel açıdan hizmet vermesinin yanı sıra, öğrencilerin karşılanması, barınma, yerleşme ve dil eğitimleri açısından da kolaylık sağlamaktadır.