Targovişte Valahia Üniversitesi

            Targu Jiu Costantin Brancuşi Üniversitesi Romanya’da eğitim veren bir üniversite konumundadır. Yüksek lisans, lisans ve doktora eğitiminizi kaliteli eğitim imkânlarından yararlanarak görmeye ne dersiniz? O halde bu üniversite hakkında kısa sürede bilgi toplayarak başvuru yapabilirsiniz. Bilimsel projelerinizin ve akademik çalışmalarınızın ileri düzeyde gerçekleştirilmesini sağlamak amacı ile uzman eğitim elemanlarımız size yardımcı olmak için her türlü hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerin kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla öğrencilerinde koordineli bir şekilde çalışması gerekmektedir.

Targu Jiu Costantin Brancuşi Üniversitesi kapsamında 7 fakülte bulunmaktadır. Bu fakülteler şunlardır: Mühendislik fakültesi, iktisat ve işletme fakültesi, uluslar arası ilişkiler hukuk ve idari bilimler fakültesi, beden eğitimi fakültesi, sağlık, sanat ve eğitim bilimleri fakültesi, öğretmenlerin hazırlık bölümü, uzaktan ve sürekli eğitim fakültesi’dir. Üniversite de yapılan akademik çalışmalar üniversitenin adının duyurulması amacıyla da çeşitlendirilmektedir.

            Targu Jiu Costantin Brancuşi Üniversitesi adını duyurmak amacı ile üniversite kartı, dergi, çeşitli bilimsel kitapların basımına öncülük etmektedir. Kaliteli ve orijinal baskılı gazete, dergi tipi yayınların çıkarılması amacıyla üniversitede eğitim gören öğrencilerin de katkılarından yararlanılmaktadır.

Üniversiteyi temsili yayınların çıkarıldığı dergi veya kitaplar bilişim, matematik, kimya, fizik, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, endüstri mühendisliği, malzeme bilimi, bilgisayar bilimi, ekonomi, mektup, beden eğitimi, spor, çevre bilimi, güzel sanatlar, siyasi ve idari bilimler, tarihi ve kültürel çalışmalar alanlarında çıkarılarak akademik eğitim hakkındaki bilgi birikiminizin artmasına da katkı sağlanmış olunmaktadır.