Reşita Eftimie Murgu Üniversitesi

Reşita Eftimie Murgu Üniversitesi Romanya da kurulmuş olan bir kamu üniversitesi konumundadır. 3800 öğrenci kapasitesi bulunan üniversitede lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir. Bu üniversite verdiği akademik eğitimle uygulamalı araştırmalar yapan öğrencileri aracılığıyla toplumun ihtiyacını karşılamayı amaç edinmiştir. Bologno öğrenciler için yaşam boyunca aldıkları eğitim ile iş hayatlarında iş hayatlarında önemli pozisyonlarda görev alabilmeleri için ortam hazırlanmaktadır.

Reşita Eftimie Murgu Üniversitesi bünyesinde toplam 6 fakülte bulunmaktadır. Malzeme Mekaniği ve Mühendisliği, İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Eğitim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Bilişim Fakültesi, Mühendislik ve Yönetim Bilimleri Fakültesi ve İktisat Fakültesi üniversite kapsamındaki fakülteler arasında yer almaktadır. Bu üniversitede eğitim gören gençler mesleki alanda uzmanlaşıp gelişebilmeleri amacıyla sürekli verilen eğitim programlarında yenileme amacı güdülmektedir.

Reşita Eftimie Murgu Üniversitesi kapsamında öğrencilere kendilerini geliştirebilmek amacıyla değişik hizmet alanları sunulmaktadır. Mühendislik laboratuarları, kütüphaneler, bilim merkezleri, araştırma merkezleri, bilimsel gelişim merkezleri, çalışma odaları, en son teknolojik donanıma sahip araçlarla performans yazılımı yapabileceğiniz odalar ve elektronik dokümanlar sizlere ışık tutacak akademik çalışma ortamları olarak karşınıza çıkmaktadır.

 Üniversitemiz ayrıca Erasmus öğrenci değişim programı ile öğrenci kabul etmektedir ve bu öğrenciler için duş, internet bağlantısı, kablo TV ve modern mobilyaların bulunduğu odalar temin etmektedir. Kampüs kapsamında bulunan kantin, pansiyon, tiyatro, spor salonları da yararlanabileceğiniz diğer tesisler kapsamında yer almaktadır.