Romanya Bükreş

http://www.randomwander.com/wp-content/uploads/2012/12/bucharestnightlife.jpg
            Romanya gece hayatı çok renklidir. Her yaştan, kesimden ve bütçeden insana hitap edecek şeyler mutlaka bulunmaktadır. Çok fazla eğlence mekânı bulunmaktadır ve bunların fiyatları mekâna göre değişkenlik göstermektedir. Elektronik müziğin ağırlıkta olduğu mekânlarda özellikle DJ’ler çok yetenekli. Mekânlar ne kadar pahalı ve gösterişli olursa olsun memuru, esnafı, iş adamı yani herkes rahatlıkla girebilmektedir. Mekânlarda genellikle kavga ve gürültü gibi sıkıntılar ile karşılaşılmamaktadır. Bükreş’te gece hayatı çok güvenlidir ve sokaklarda rahatça gezebilirsiniz.  
http://cdnstatic-2.mydestination.com/library/images/60105_638_365.jpg
            Bükreş’teki eğlence mekânları Piranha, Bamboo, Fire Club, Control Club, Gren Hours olarak sayılabilir. Bükreş’te en fazla tercih edilen restoranlar arasında Bistro Jaristea, La Mama, Taj İndian Restaurant, Wok Away, Red Lion Cafe bulunmaktadır. Köstence gece hayatı yoğun bir şehirdir. Açık hava restoranları, bar ve kulüpleri her gece dolup taşmaktadır. Özellikle kareoke partileri çok meşhurdur. Ülkemize göre kulüplerde fiyatlar çok uygundur. İsteyen herkes gece çıkıp çok ucuz fiyatlara güvenli bir şekilde eğlenebilir. Romanya’da eğlenmek bir ihtiyaç olmuştur ve insanlar cumartesi geceleri mutlaka eğlenmeye gitmektedirler.
http://www.citybreakromania.com/wp-content/uploads/2011/11/nightlife.jpg
            Mekânlarda kredi kartı kullanarak da ödeme yapmak mümkündür. İaşi şehri ise diğer şehirlere göre eğlencede daha geridedir. Daha çok öğrenciler bulunduğu için çok lüks mekânlar bulunmamaktadır. Köstence özellikle Mamaia sahili ile eğlencenin başkenti olmuş durumdadır. Romanyalılar özellikle eğlenmeyi bilen insanlardır ve siz de orada sorunsuz ve eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.
http://www.worldalldetails.com/article_image/bucharest_romania_479097.jpg