Braşov Transylvania Üniversitesi


Braşov Transylvania Üniversitesi bir yükseköğretim kurumu olarak Romanya’da kurulmuş bir devlet kurumudur. Toplam 16 fakültesi bulunan Braşov Transylvania Üniversitesi toplam 25.000 öğrenciye ve 800 öğretmene sahiptir. Bu üniversite de lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmektedir. Kentsel bir kampüse sahip olan bu üniversite 1948 yılında kurulmuştur. Braşov güçlü kültürel geleneği ile üniversite düzeyinde eğitim vermektedir. Bu üniversite de orman Enstitüsü, fizik, kimya, biyoloji bölümleri, müzik bölümü, makine fakültesi, ahşap- sanayi, matematik- bilgisayar bilimleri, tarım- bilim fakültesi, iktisat, elektrik mühendisliği, psikoloji- metedoji, iktisat, ekonomi bölümleri bulunmaktadır.

Braşov Transylvania Üniversitesi uzaktan eğitim programları eğitimleri vererek öğrencilerin daha kaliteli eğitim olanaklarından yararlanmalarına olanak tanımaktadır. Aynı zamanda uluslararası öğrenciler için akademik kariyer sağlamaya çalışan Braşov Transylvania Üniversitesi güçlü yurt dışı bağlantıları ile Avrupa standartlarında bir eğitim vermek amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Akademik çalışmalar ve bilimsel çalışmalar alanında yoğun akademik çalışmalar yapan üniversitemiz aynı zamanda kültürlerarası çalışmalar da ihtiva etmektedir. Müfredat çalışmaları yoğun bir şekilde olan bu üniversitenin sosyal bilimler alanındaki çalışmaları da yoğun olarak devam etmektedir.

Braşov Transylvania Üniversitesi İngilizce yükseköğretim programları ile internet teknolojileri ve dil çalışmaları yaparak kültürlerarası etkileşimi arttırmayı amaç edinmektedir. Romanca, Fransızca, İngilizce ve Almanca dillerinde eğitim veren üniversitemiz bilgi ve hizmetlerini topluma sunmayı amaç edinmektedir. Eğitim ile beraber bilimsel araştırmalarını sürdüren üniversitemiz rekabetçi ortamda öğrencilerin daha kaliteli çalışmalar yapmasına olanak tanımaktadır.