Köstence Ovidius Üniversitesi


Köstence Ovidius üniversitesi, 1961 yılında Romanya’nın Köstence Şehrinde kurulmuş devlet üniversitesidir. Romanya’nın köklü üniversitelerinden biridir. Özellikle Türk öğrencilerin tıp, eczacılık ve dişçilik fakültelerini seçtiği bir üniversitedir. Bazı bölümlerde Romence’nin yanı sıra İngilizce eğitim almanızda mümkündür. İngilizce bölümler için, Uluslararası geçerliliği bulunan TOFEL vs sertifika sunulmalıdır. Sunulmadığı takdirde öğrenci teste alınır. Öğrencinin test de başarılı olamaması durumunda öğrenci Romence hazırlık okumak zorundadır. Ekonomi fakültesinin bölümlerinde; Uluslararası ilişkiler, Bankacılık, Yöneticilik, uluslararası ticaret gibi bölümlerini de kapsamaktadır.


Köstence Ovidius Üniversitesi bugün gözle görünür bir değişiklik yaparak, modern bir yükseköğretim kurumu olmuştur. Bölgesel ve ulusal düzeyde, uluslararası gençlerin eğitim ve uzmanlık alanlarını karşılamak amacıyla, yaratıcı gerçek, bilimsel ve teknik olarak en iyi eğitimi veren programları ile birlikte her türlü diploma vermeye yetkilidir.

Köstence "Ovidius" Üniversitesi, kurs ve seminerleri ile hem pratik çalışma hem de temel, bilimsel araştırma planında yapılan çalışmalarıyla konularında uzman, tanınmış olan değerli öğretim elemanları eğitim performansını sağlam temellere oturtmuştur.  

Köstence Ovidius Üniversitesi diğer Üniversitelerden farklı olarak öğrencileri için modern konaklama, yemek, restoran, temel performans için spor tesisleri, danışmanlık, tıbbi hizmetler dâhil olmak üzere öğrencileri için sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri sizlere sunuyor. Üniversite hayatınızda kurumun amacı, kaliteli öğrenci yaşamı sağlamak için özel programları sunmaktadır. Protokol ve sözleşmeler 24 ülkede üniversiteler ile bilimsel araştırma ve çeşitli alanlarda işbirliği gerçekleştirilmiştir. Anlaşmaları ERASMUS programı ile sonuçlandırılmıştır.